Vyberte stránku

Toužíme prožít život naplno. Něco si užít. Mít na co vzpomínat. A každý den nám nabízí nekonečno příležitostí zažít něco nového, neopakovatelného. Je jen na nás, který los si vytáhneme?

Zrovna jsem chtěla psát o svém zážitku na moři, když celý příběh dostal nečekanou pointu…

Miluji moře. Ve všech jeho podobách. A obdivuji jeho nekonečnou sílu a proměnlivost. Mám k němu respekt. A přesto jsem si na paddleboardu vyrazila do těch největších vln a podcenila silný proud, který mě během krátkého okamžiku odnesl daleko od břehu. Tak máš, cos´chtěla, říkala jsem si, když jsem pádlovala proti proudu ze všech sil, bojovala s poryvy větru a na pozadí promýšlela všechny možné scénáře. Jak budu muset přežít noc v bouři na moři, vydržet bez vody a doufat, že mě někdo najde. Jak mě moře vyplaví na nejbližší ostrov jako Robinsonku. A jak to zvládnou moje děti, které na břehu jen bezmocně sledovaly maminku mizející na moře… Zemřít na moři kupodivu nebyla tak děsivá představa, ale dnes ještě ne!

Bojovala jsem urputně, ale člověk musí vyhodnotit situaci, dokud je čas. Když jsem dospěla k závěru, že už na to nemám, moře se nade mnou slitovalo a poslalo mi do cesty žlutou ponorku, která mě zachránila (díky, Beatles!) Můj manžel, který mezitím zorganizoval záchrannou flotilu, mou statečnost neocenil, pouze komentoval: Kdybys to nevydržela tak dlouho, mohli jsme Tě zachránit dřív!  Hm. Tak nic.

Ano. Když chceme žít naplno, občas riskujeme a děláme chyby. Ale není to právě ta cesta, jak se posunout dál? Tenhle zážitek nepatří mezi ty “dobré a povznášející”. Ani se nezapíše do rodinné kroniky. Rozhodně je ale “silný” 🙂

A když vás jedna nevydařená plavba neodradí, můžete své těžce získané “know-how” využít při dalších výpravách na moře. Což jsem také učinila, dokonce i s dětmi. Nevěřím totiž, že je bezpečnější zůstávat doma “za pecí”:-)

Po návratu domů se téma silných zážitků nečekaně uzavírá. Byli jsme zodpovědní a opustili náš domov po pečlivé kontrole, celý vypnutý a zavřený. A našli doma rozbitý sprchový kout. Náhoda? Sklo mělo zřejmě skrytou vadu, díky tropickým vedrům prasklo a rozletělo se na tisíce malinkých střepů. Ještěže jsme tou dobou byli na moři! 😉

K čemu nám mají sloužit “silné zážitky”?

Sri Chinmoy řekl, že kdá událost našeho života má vždy zvláštní význam. Zdá se, že věděl, o čem mluví…