Vyberte stránku

A když není zrovna koho milovat a líbat pod třešní, mějte rádi SEBE. Zní to jednoduše, ale kdy jste si naposledy udělali radost? A kdy jste si naposledy řekli, že tenhle den byl skvělý, PROTOŽE… Tak honem do toho! Zkusíme si to. Třeba včera. Děti si užily letos první výlet na kolech. Nebo předevčírem. To manžel posekal trávník. Taky ve středu to bylo OK – soused nám přinesl sazenice rajčat! A před tím, no ano, to se syn konečně vyčůral do nočníku!

Jako dobrý, ale zkusme to ještě trochu jinak. Zcela prostě a sobecky. Jen a jen o sobě. O svých vlastních malých a velkých radostech. Jako když jsme byli malí. A radovali jsme se z obyčejných každodenních zázraků. Když nám na ruku přiletěla beruška, když jsme přeskočili potok, sjeli nejdelší skluzavku nebo když nám cizí dospělák na ulici odpověděl na naše bezprostřední „ahoj!“ Bylo to jednoduché a úžasně to fungovalo ? Jenže teď už jsme velcí. A máme rozum. Jak se máme jen tak radovat, když známe všechnu tu tíhu světa? Někdy to jde ztuha, ale pojďme to brát jako výzvu ?

Květen je překrásný měsíc. A nabízí širokou paletu venkovních (nebo chcete-li „outdoorových“) zážitků. Jedno pokušení za druhým!

Mám pro Vás pár nenáročných tipů z vlastního receptáře:

     

  • vyrazte na jarní výlet do terénu – jen tak, bez cíle, prostě takové objevování „mikrokosmu“ – budete žasnout nad  dokonalostí přírody a odnesete si s sebou nejeden překrásný obrázek přinejmenším ve svém srdci ?
  • udělejte něco pro své zdraví a otestujte jeden z osvědčených babských receptů – jarních životabudičů, které Vám příroda nabízí – kopřivovou polévku, pampeliškový med, smrkový sirup, sedmikráskovou limonádu… Jsou tak snadné, že je zvládnu i já sama, a věřte, že už samotná chuť jara má kouzelné účinky ?
  • kochejte se pár minut pohledem na jarní zelenou nebo žlutou nebo jakoukoli jinou přírodní barvu -rozkvetlé pampelišky nebo stromy v plném květu mají prokázané pozitivní účinky na psychiku
  • obdivujte čerstvě narozená mláďátka – to rozněžní nejednu zatvrzelou duši, jen pozor na selátka divočáků – jsou jich teď plné lesy a jejich máma bachyně by to nemusela ocenit
  • vyzkoušejte nový sport – jestli jste se doposud úspěšně vyhýbali inline bruslím nebo koloběžkám, máte jedinečnou příležitost posunout hranici svých možností! A pokud jste zatím nenašli odvahu vyzkoušet paddleboard, vřele doporučuji všem spřízněným duším z klubu „netalentovaných sportovců“. Je to skvělý relax, zdravý pohyb (ať chcete nebo nechcete) a ten pocit, jak pádlo se do vody noří a Vy máte všechno „v paži“… prostě krása!

Jsem si jistá, že tuhle malou skromnou ochutnávku z receptáře rychle doplníte o své vlastní speciality. A věřím, že tenhle den bude úžasný, protože bude jen a jen Váš!

Ať Vás v máji život baví ?