Vyberte stránku

Také já se přidám se svou troškou do “Korona” mlýna. Nebojte, nechystám se polemizovat o tom, jak moc je virus nebezpečný. Na to tu máme jiné experty. Ale je čas na malé povzbuzení…

A tak bych ráda shrnula 5 TIPŮ PRO ZDRAVÍ V DUCHU ŽIVOT BAVÍ 🙂

1/ NO STRESS stres a imunita

Stres zásadně ovlivňuje fungování našeho imunitního systému, takže se zkuste hodit do pohody, jak to jen jde. Vědcům už se podařilo i potvrdit, že imunitní systém můžeme kontrolovat vůlí. Můžete si o tom přečíst třeba zde.

2/ PODPOŘTE SVŮJ MIKROBIOM

Tento fascinující soubor mikroorganismů, dosahující až 2 kg naší tělesné hmotnosti, byl “objeven” teprve nedávno, a proto je označován jako “zapomenutý orgán”. Dnes už víme, že má klíčovou roli v našem imunitním systému a je jen na nás, zda ho správně krmíme. Mikroogranismy, jakožto nejstarší obyvatele této planety, totiž neošálíme chemickými potravinami plnými aromat a konzervantů. K tomu, aby v našem těle mohly prospívat, potřebují tyto potvůrky opravdové, živé potraviny.

Mikrobiomu se věnují odborníci jako třeba PharmDr. Margit Slimáková nebo MUDr. Jan Vojáček.

A já přidávám navrch jednu dobrou radu: najdi si svého farmáře 🙂

3/ HÝBEJTE SE NA ČERSTVÉM VZDUCHU

Všichni to víme, ale často na to zapomínáme. Pohyb venku má nejen příznivý vliv na naše celkové zdraví a odbourává stres, ale také rozvíjí kapacitu mozku. Navíc se zjistilo, že dlouhé procházky jsou zatím jedinou účinnou prevencí proti Alzheimerově chorobě. A viry? Ty narazí na naši posílenou imunitu.

4/ MYJTE SI RUCE

Základem všeho je prevence. A protože kapénkové infekce se šíří zejména kontaktem s našimi sliznicemi, mytí rukou je nejjednodušší a nejúčinnější bariéra proti nákaze.

5/ UŽÍVEJTE SI SVÉ BLÍZKÉ

Kdy jinrodina na vyletedy máme příležitost zůstat doma s rodinou? Bez pokušení okolního světa, kin, divadel a jiných lákadel? Na řadu teď přichází naše dlouho odkládané plány na výlety, které musely čelit atraktivnějším nabídkám, a nápady na domácí činnosti, které už pomalu upadly v zapomnění.

Okolnosti nám přinesly do cesty nové výzvy. Konečně je tu možnost se zastavit a být sami se sebou a se svými nejbližšími. Tady a teď.

Ať vás život baví 🙂